r y c h l é   m e n u
O tu dnešní podobu zámku v novogotickém slohu se především zasloužil císař Maxmilián II. - otec pozdějšího krále Ludvíka II. Najdete nás na mapy.cz

 I n f o r m a c e

 
Schwangau
http://schwangau.de/koenig-ludwig-ii-243.html
10.6.2007
 N 47°33'16.776", E 10°44'15.934"
v návštěvních hodinách,
pouze exteriéry
z obce, kde je pokladna (nutná návštěva)
 
 

F o t o g a l e r i e

 

H i s t o r i e

 
   

 

První zmínka o hradu Schwanstein na tomto místě je z 12.století. Také první hradby zde vztyčili pyšní schwangauští rytíři a po nich jel okupoval Hiltebold, který byl křižácký rytíř. Císař Fridrich Barbarossa se se svým doprovodem zastavil na cestě do Říma. Zámek Hohenschwangau je ale hlavně spojován s mýtickou postavou Lohengrína,nebo také Labutího rytíře. Podle legendy se mladý rytíř právě z jeho hradeb vydal na svou slavnou výpravu k Rýnu.Šel osvobodit Elsu Brabanskou. Schwangauští rytíři v 16.století vymřeli a hrad zůstal opuštěn a chátral. Je také pravda,že tento původní hrad má velmi pohnutou historii.

Toto sídlo bylo několikrát zničeno a znovu vybudováno.O tu dnešní podobu zámku v novogotickém slohu se především zasloužil císař Maxmilián II. Když sem přišel nalezl zde trosky hradu obrostlé břečťanem.Maxmilian II. si v roce 1832 povolal uměleckého architekta Domenica Quaglianiho k vybudování zámku.Architekt Domenic Quagliani ale předčasně umírá a celou stavbu dokončil mnichovský architekt Josef Ohlmüller. Celý zámek je vybaven ve stylu Beidermeiera.Zde na tomto zámku prožil své mládí Ludvík II. Bavorský, spolu se svou matkou Marií Bavorskou. Ta svého syna přeřila o tři roky a na zámku Hohenschwangau také umírá.